Jihočeská filharmonie se snaží i v této složité době ovlivněné pandemií Coronaviru a také rekonstrukcí vlastního sálu nabízet svým posluchačům alternativní možnosti poslechu koncertů. A tak v netradičním prostoru – odletové hale Letiště České Budějovice natáčí v upravené podobě původních dramaturgií své koncerty, které pak divákům zprostředkovává jednak prostřednictvím videí na sociálních sítích, ale také vydáním live záznamů na CD, které zdarma nabízí svým posluchačům. S radostí se vedení několika těchto koncertů na podzim 2020 i jaře 2021 ujal i Marek Prášil, od této sezóny hlavní hostující dirigent tohoto orchestru.

Na podzim tak natáčel Hurníkům houslový koncert Trigon s Romanem Patočkou či Mozartovu Koncertantní symfonii pro housle a violu společně s violistou Markem Stupkou. Před Vánoci pak Rousselův Koncert pro malý orchestr a několik violoncellových skladeb s Jiřím Bártou. Hned po novém roce pak pokračuje operním gala s Patriciií Janečkovou, na programu je také Wagnerova Siegfriedova idylla. A v dubnu jej pak čeká další projekt společně s Belfiato quintetem.

Zveřejněná videa můžete sledovat na oficiálním Facebookovém profilu, Youtube kanále či na webových stránkách Jihočeské filharmonie