Česká premiéra Rebeccy

Ve dnech 9. a 11. března 2017 se v Národním divadle moravskoslezském uskutečnily české premiéry muzikálu vídeňských autorů Michaela Kunzeho a Sylvestra Levaye Rebecca. Zpracování známé látky – románu Mrtvá a živá Daphne du Maurier v tomto muzikálovém dramatu bylo od premiéry v roce 2006 uvedeno již ve více jak deseti evropských metropolích. Ostrava je prvním městem v republice, které tento titul po několikaměsíčních přípravách uvádí. Premiéry sklidily nadšené ovace u publika i odborné kritiky a většina míst do konce divadelní sezóny je vyprodaná…

Premiéře byl přítomen také vzácný host – autor hudby Sylvester Levay, který v rozhovoru po premiéře komentuje:

…Ansámbl je perfektní, má energii a cit pro věc. Líbili se mi všichni hlavní představitelé a také dirigent, který přes své mládí dokázal, že je to mezinárodní třída. Byl jsem rovněž mimořádně překvapený kvalitou orchestru a také prací sound designéra, protože zvuk byl velmi dokonalý. Takže dohromady nemohu jinak, než o ostravské Rebecce šířit jen samé dobré zprávy.

 

Hudební nastudování Marka Prášila komentuje Milan Bátor pro Ostravan.cz těmito slovy:

Obrovský kus práce má za sebou autor hudebního nastudování a dirigent Marek Prášil a jeho svěřenci z orchestru. Tak komplexní hudební výkon se běžně nezaslechne. Excelentní instrumentální projevy všech hráčů provázelo Prášilovo dokonalé vystižení náročné partitury do nejmenších detailů. Hudba Rebbecy byla svíravá, vzrušující, citlivá, perfektně tempově, výrazově i gradačně semknutá.

 

Česká premiéra Rebeccy potvrdila, že v Ostravě se dělá muzikál evropské úrovně

Divadelní noviny 6/2017 označily premiéru muzikálu za Sukces měsíce, viz tyto recenze:

M. Kunze, S. Levay: Rebecca

Večer tak příjemně plyne