Debut se Slezskou filharmonií Katowice na MHF Leoše Janáčka

Ve středu 22.června debutoval Marek Prášil u Slezské filharmonie Katowice. Stalo se tak na Mezinárodním hudebním festivalu Leoše Janáčka.

Koncert měl podtitul Vzhůru do Paříže! s tímto programem:

  • Claude Debussy – Dětský koutek (arr. André Caplet)
  • Hector Berlioz – Les nuits d‘été pro mezosoprán a orchestr
  • Bohuslav Martinů – Sinfonietta La Jolla pro klavír a komorní orchestr H 328

Účinkující

  • Arnheiður Eiríksdóttir – soprán
  • Karel Košárek – klavír

Milan Bátor pro Ostravan.cz v recenzi, jejíž celé znění naleznete v odkazu níže mj. píše

…Dirigent Marek Prášil se Slezskou filharmonií Debussyho přečetl výstižně a srozumitelně. Efemérní kouzlo mlhavých harmonií a jemně tkaných melodií vyznělo v kostelní akustice působivě. Prášil si zkušeně ohlídal detaily, jeho gesta byla noblesní a přesná, partituru měl naprosto pod kontrolou a to stejné platí také o hráčích, kteří bravurně přednesli jednotlivá instrumentální sóla.

…Hudba Bohuslava Martinů je osvěžením každého dobrého koncertu. Když se navíc sejde dobrý orchestr, šikovný dirigent a klavírista, může se povést i nevšední zážitek. Něco takového se sešlo i v opavském kostele. A stejnou měrou se o to přičinili všichni protagonisté večera: Slezská filharmonie, klavírista Karel Košárek a dirigent Marek Prášil

…Sečteme-li všechny zmíněné charakteristiky, je jasné, že koncert v opavském kostele patřil k největším letošním zážitkům, které MHF Leoše Janáčka připravil.

https://www.ostravan.cz/74505/francie-v-prastarem-opavskem-kostele-zapadajici-slunce-se-skrylo-do-hlasu-mezzosopranistky/?fbclid=IwAR0QItl0MB4QUulltClSbBpUCSuMv74hSDBhjn9moHn4uVI-nrL_quzZ3rs