Sweeney Todd, premiéra inscenace jako sukces měsíce Divadelních novin

2. a 4. února 2023 se v Národním divadle moravskoslezském v hudebním nastudování Marka Prášila konaly premiéry světoznámého muzikálu S. Sondheima Sweeney Todd. Jednalo se o českou premiéru původní verze muzikálu a vzbudila nejen u publika, ale také u odborné veřejnosti velmi pozitivní ohlasy.

Divadelní noviny inscenaci označily za “sukces měsíce“ a Josef Herman v kritice mj. píše: V Ostravě poprvé hrají „velkou“ verzi a skvěle se vyrovnali se všemi obtížemi partitury, o kterých tu byla řeč. S posílenou company (čtyřiatřicet zpěváků!) a s operními pěvci v hlasově exponovaných rolích… Síla produkce je v hudebním nastudování dirigenta Marka Prášila a sbormistryně Ivety Weis Viskupové.

Radmila Hrdinová na novinky.cz: Sweeney Todd je po hudební a pěvecké stránce velmi náročné dílo. Ostravský soubor se s ním vyrovnal naprosto skvěle, a to od hlavních rolí až po výborně zpívající a hrající sbor.

Milan Bátor pro Ostravan.cz: Marek Prášil udělal pro kvalitní nastudování Sweeneyho Todda maximum. Viděli a slyšeli jsme pomyslnou špičku ledovce, pod kterým se skrývá miniaturní práce všech zainteresovaných. Klobouk dolů!

Reportáž z premiéry: https://www.youtube.com/watch?v=nbQ43imTnYI